| Mikewinchester a întrebat:

Am 15, 67 de kg, și cam 1.80. tatăl meu are 1.79. fac sport de performanța de contact mai exact de 3 ani și ceva. am mai făcut și alte sporturi in fine... ce vreau eu sa spun am șanse sa fac 1.86? Pana la 20? Antrenorul mi-a spus ca am șanse și alte persoane care au înălțimea respectiva mi au spus tot la fel... vreau sa fiu sigur de asta

Răspuns Câştigător
| siriusblack98 a răspuns:

Depinde de genetica. Oricum la 15 ani esti in crestere dar unii stagneaza (cunosc personal un caz de genu'). Poti foarte simplu sa apelezi la exercitii de crestere in inaltime. Daca tot zici ca esti sportiv banuiesc ca nu o sa ti se para prea dificile.Totusi sa ajungi la 1.86 si vreo 60kg cat ai zis ca ai, cam slabanog.Dar presupun ca vrei sa te mentii intr-o anumita categorie.

| Mikewinchester explică (pentru siriusblack98):

Man in ciuda înălțimi sa stii ca nu prea par schilod la 1.80 și 69 de kile, dar dacă mai cresc 6 centimetri evident ca o sa par mai schilod dar mersi oricum tu ce inaltime ai?

| siriusblack98 a răspuns (pentru Mikewinchester):

Am 1.71 inaltime.

3 răspunsuri:
| Alexandruuu88 a răspuns:

Da...du te si la inot