| thunder11 a întrebat:

Am 15 ani aproape 16 si sunt foarte slab si nu ma ingras deloc iar scopul meu este sa pun masa musculara si sa capat putere in brate mai exact cum ar trebui sa procedez si ce ar trebui sa mananc eu mananc cam orice dar tot nu se pune nimic pe mine

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

La 15 ani scopul tau ar trebui sa te dezvolti norma, sanatos si armonios peste tot, nu doar in brate, ca nu vrei sa arati ca Popeye Marinarul, fiindca mancarea nu se duce doar in muschii de la maini happy
https://en.wikipedia.org/wiki/Popeye

Mananca sanatos 3 mese pe zi la care sa ai carne organica de pasare, vita sau porc, mananca curca, rata, mananca ficatei de pui, oua si tot ce vrei alaturi de vegetale si legume, ca sa iei in greutate si sa te dezvolti normal, armonios si sanatos.
Mai poti face un sport care te ajuta sa te dezvolti: handbal, volei, inot, baschet, atletism.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Eu totusi ti-as recomanda niste analize medicale, daca esti foarte slab, posibil sa ia viermi intestinali, posibil sa ai ceva la stomac daca nu asmilezi. sau poate nu mananci suficient.

| SkandallKamataru a răspuns:

Ar ajuta daca ai da inaltimea, greutatea, si ce mananci tu zilnic si de cate ori ca sa avem si noi un punct de reper.