| JOKER01 a întrebat:

Am 15 ani imi spuneti va rog daca am voie sa folosesc proteine, si cum sa le folosesc? ce cantitate? si cite luni?

Răspuns Câştigător
| DaNyHoOp3r2013 a răspuns:

Proteinele sunt indicate, si se gasesc aproape in orice aliment caci muschii de asta au nevoie pentru a creste, insa creatina retine doar apa in corp si te umfla.Bine..ca iti mai da si o tara de forta aia ii altceva, dar cand nu le mai iei corpul va simti minusul acesta(ca doara l-ai obisnuit), si..ai sa vezi efectele. Sfatul meu e sa manci cat mai sanatos(carne, lactate, etc.), antrenament la sala si somn.Asta e cheia pentru a creste.Creatina se ia cand vrei sa cresti intr-o luna cat face unul fara in 5-6,+ ca nu vei sti cum va reactiona corpul la acest supliment.Bafta.

3 răspunsuri:
| xXteLOVEscXx a răspuns:

Bla

| Veleno1 a răspuns:

Intai citeste pe net, ce inseamna suplimentele nutritive. Daca vrei sa pui masa iti trebuie un produs cu carbohidrati+proteina.Scrie pe cutie cum sa-l administrezi. Daca ai posibilitati ia pana ajungi la rezultatele dorite

| boyboyplayboy99 a răspuns:

Sfatul meu este sa nu bagi tot felul de proteine artificiale in corpul tau ca ti-l faci praf... Cele mai bune sunt cele naturale, pe care le iei din alimente.