| CosticaCosmy a întrebat:

Am 15 ani si 2 saptamani si 1.83.As vrea sa fac un sport care sa ma ajute sa cresc în înălțime.Eu am intrat de o săptămână la înot și voi merge în continuu până la sfârșitul anului scolar (20 sedinte/luna).Am inteles de la cineva ca înotul nu ajuta prea mult la creștere ci la dezvoltarea masei musculare si mi-au zis ca mai mult te ajuta sa crești baschetul/handbalul.Voi ce părere aveți? Va rog sa mi le spuneti din propria voastră experiență.

1 răspuns:
| evagrey24 a răspuns:

Regret sa te anunt dar sporturile care te ajuta sa cresti in inaltime sunt doar un mit. happy Inaltimea este influentata aproape in totalitate de genele pe care ti le-au dat parintii/rudele tale. Totusi practicarea handball-ului sau a basketului s-ar putea sa iti aduca un plus de cativa cm. Succes oricum!