| TeckTonik997 a întrebat:

Am 17 ani, 175cm, 71.5kg. Fac sala de 3 luni si am ceva rezultate. Folosesc proteine + creatina. As vrea sa adaug ceva marime bratelor care sunt deficitare si sa mai pierd niste grasime de pe abdomen. Cum pot face asta? Stiu ca suna a intrebare tampita si a obiective de incepator dar chiar sunt deficitar in acele locuri...
Am renuntat la dulciuri, alcool si sucuri complet si am taiat din carbohidrati dar nu prea ajuta si am inceput sa fac mai mult cardio, 2-3 ori pe saptamana.
Alimentatie:
1) lapte cu cereale fitness
2) 2 sandwish doar sunca+paine + shake proteine
3) 2 pachete biscuiti beivita
4) piept de pui cu salata sau 3-4 snitele sau spanac + 1-2 cartofi copti (pranz/inainte de sala)
5) baton proteic, suc portocale natural, 4-5 oua
6) alune

Program:
piept, triceps (doar 2 ex pentru triceps)
spate, biceps (doar 2 ex pentru biceps)
abdomen+cardio
picioare+brate
abdomen(mai intens decat la primul antrenament pentru abdo)+cardio
umeri, trapez

7 răspunsuri:
| SiLaS a răspuns:

Alimentatia aceea este pana la ora pranzului nu? Sper ca mai ai in alimentatie cel putin inca atat.
Cat despre program, de ce nu lasi spatele si pieptul singure? Si bagi brate separat?

| TeckTonik997 explică (pentru SiLaS):

E pe toata ziua, mananc la 2-3 ore si totusi, incet incet ma ingras si cu acea alimentatie iar la sala lucrez chiar serios si putin cam mult chiar...

| anonim_4396 a răspuns (pentru TeckTonik997):

Nu stiu cum pui tu muschi cu masa aia. Poate daca mananci tot ce ai scris tu acolo de 4 ori pe zi, ca ala nu e meniu pentru toata ziua, e meniu pentru o masa.

| SiLaS a răspuns (pentru TeckTonik997):

Nu cred ca te ingrasi cu acea alimentatie.Trebuie sa mai ai cel putin inca 2 mese care sa contina 300g carne + carbo. Cu alimentatia ta nu ai nici o sansa sa pui masa musculara

| alin1317 a răspuns:

Eu nu am alimentatia asta. Am 1.75, 100kg. Si mananc ce apuc si oricand :-)) si crede-ma ca am destula forta. Dar vezi tu, fiecare cu alimentatia lui.
Mai adauga totusi niste mancare si mai schimba din cand in cand antrenamentul
Piept simplu
Spate simplu
Umeri+trapez
Brate-triceps+biceps(sau invers)
Picioare. Si baga cardio inainte de antrenament 5 minute iar dupa antrenament la fel
Incearca si asa o luna + mancare mai multa si poate cresti mai mult, merita sa incerci

| s3bycu a răspuns:

Ai "taiat din carbohidrati si dulciuri". Daca o sa te uiti putin peste continutul cerealelor fitness si a biscuitilor belvita o sa observi ca acestea contin si mult zahar, iar zaharul, fiind o glucida cu absorbtie rapida opreste procesul de ardere a grasimilor. E ok ca ai adugat niste cardio, insa ai grija sa fie de calitate. Pentru mai multe informatii care sa te ajute poti consulta blogul meu: cirdeiusebastian.wordpress.com Multa bafta!