| Mirceadumb a întrebat:

Am 17 ani si as vrea sa ma apuc de un sport de aparare. Eu ma gandeam la box, sunt din constanta, puteţi sa imi recomandaţi o sala sau unde sa merg pentru mai multe informaţii? Chiar vreau sa ma apuc... eu zic ca am conditie fizică, am 62-64 kg.

2 răspunsuri:
| dellu a răspuns:

Ideea de aikido nu-ti surade, daca ceea ce te intereseaza este apararea? Si eu sunt din constanta si ma gandeam sa ma apuc de box, gasise o prietena ceva legat de box thailandez, dar sunt destul de sigura ca e usor costisitor.

| Mirceadumb explică (pentru dellu):

Chiar si eu m-am gandit la aikido pentru ca sunt unele tehnici care il faci sa il dobori pe adversar in cateva secunde, dar mai intai vreau sa iau cateva lectii de box pentru aparare/atac. sa invat sa dau foarte bine cu pumnul si sa exersez foarte mult se sacul de box. deci daca stii sau stie cineva o sala. un pont... ceva. inca mai astept raspunsuri.