| anonim24248 a întrebat:

Am 17 ani si in jur de 53 de kg, sunt fata si as dori sa ma apuc de sala, ce suplimente si workout ati recomanda pentru tonifiere si crestere booty?

11 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

8 ore de somn pe noapte și o alimentație sănătoasă, bogata în proteine ar trebui sa fie suficient. Decit sa bagi bani în suplimente, care pot ajuta mai mult sau mai puțin, și ele consta mai bine îți umpli frigiderul și măninci bine, căci cele mai bune "suplimente" sunt cele din mincare. Eventual, dacă vrei sa ai succes cu suplimentele, e necesar sa mergi la un nutriționist, dar și aia costa. Eu am mers la sala doi ani, și am pus 20 de kg de mușchiuleț fără absolut nici un supliment. Nici nu existau pe atunci la noi. Asa ca, tine cont de una din regulile de aur ale fitness-ului: alimentația e jumătate din fitness.

| Goete a răspuns:

Pentru mine nu e nimic mai nasol ca o fata masculina, musculoasa.

| anonim24248 explică (pentru Goete):

Daca crezi ca unei fete o sa i pese de opiniile tale irelevante daca ea se simte bine cu ea si face ce ii place ai nevoie sa ti schimbi perspectiva si cauta un psiholog

Nu cred ca ti-a cerut opinia despre asta.

| Goete a răspuns (pentru anonim24248):

Daca te deranjeaza ca coneva isi exprima opinia, caita un psihologwinking

| Goete a răspuns (pentru AppleInc):

Nu cred ca nu imi pot exprima opinia fara sa fiu intrebat.
Sau traim in Dictatura si nu mi-am dat seama?
happy
Numai bine

| Goete a răspuns (pentru anonim24248):

Eu vad doar o data cu o lipsa de autostima care are nevoie de alt corp ca sa aiba incredere in ea
Bafta, un psiholog te poate ajuta

| NisipLaMare a răspuns:

Nu iti trebuie nimic momentan, o sa ai febra musculara ceea ce inseamna ca muschii se dezvolta normal, Iti pot spune decat sa nu te fortezi de inceput.
Parerea mea inainte de sala apuca-te si executa exercitii in fiecare zi, si atunci o sa ai febra musculara oricum si cand te simti gata mergi la sala.

| Adyta_ZySs_1997 a răspuns:

Buna! Eu am avut 115 kg si acum am 87, renunta la sucuri si la tot ce inseamna ulei, reduci din toate si faci miscare normala, iesi la plimbat macar 1 data pe zi si vei slabi asa am procedat eu, am incercat si la sala dar nu a fost ok pentru mine, nu ma simteam confortabil acolo.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Adyta_ZySs_1997):

Unde scrie ca vrea sa slabeasca?