Întrebare recomandată | AlexicăHD a întrebat:

Am 17 ani si sambata am prima gala de box ceva sfaturi?

14 răspunsuri:
| zM3di3valKill3R a răspuns:

Ar trebui sa te antrenezi cu sacul de box, sa faci exercitii fizice... sa te gandesti la o tactica buna de lupta... sa ai ambitie.

| Irinami21 a răspuns:

Fara emotii, asta e cel mai bine big grin... si aaa da hmm..eram sa uit: Mult Noroc! love struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa incerci sa dai mai multi pumni decat iei...

| dariusbumbescu a răspuns:

Iti zic eu un sat.Eu practic kikboxing si am fost la lupte de genul asta. o sa iti zic ceva. Cand vei intra in ring o sa uiti TOTTT TO TOT TOT TOT.nu o sa mai sti nimica din ce ai invatat va fi care pe care.iti recomand sa nu te enervezi repede in ring si sa ii dai la stomac unde e cel mai vulnerabilSa sti ca nu iti raspund pentru o nenorocita de unda care oricum nu o primesc iti raspund pentru ca vreau sa vi aici pe TPU si sa ne zici ca i-ai lasat mucii pe jos adversarului tau! FUCK yeah

| dracu14 a răspuns:

Nu incerca sa inveti tactici chestii socoteli ca o sa le uiti in momentul in care intri in ring,trebuie sa fii motivat,sa te duci acolo si sa-l faci ko asta e singurul lucru la care te gandesti
PS:sa tii mereu garda invers fata de adversarul tau,adica daca el tine dreapta sus tu tine stanga sus, asa pot para loviturile mai usor si sa ataci imediat
a si vezi sa nu te antrenezi cu greutati inainte de meci, sa nu misti nici o pana, in zilele de repaus tesuturile musculare se refac si masa musculara si forta cresc in zilele de repaus, asa o sa ai forta mai multa pentru meci

| BIBIluca25 a răspuns:

Rupe-i pe toti!
BAFTA!

| Sadop a răspuns:

Antreneaza-te. Gandeste-te la o tactica buna de joc. Concentreaza-te. Fii ambitios. Vei castiga! happy

| darrio2007 a răspuns:

Lupta cat mai bine, ca sa castigi.Succes.

| Hieer a răspuns:

Succeshappy!

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Antrenament corespunzator, gandire pozitiva si concentrare.Succes!

| ioana100 a răspuns:

Incearca sa te relaxezi,sa nu te gandestila momentul care urmeaza,fi degajat, iar in momentul rundei sa nu fii emotiv, daca vei fi, va fi in dezavantajul tau, trebuie sa iti impui acest lucru! Bafta pentru sambata!

| Disstrict a răspuns:

Nu nu ar trebui sa te epuizezi inainte ii o prostie happy sa repeti chestile de baza sa ai incredere in tine tot timpul in ultima zii fa la sac mai multe serii ii bine dar nu prea multhappy.Sa nu iti faci o tactica fiindca o tactica nu tine trebuie sa o faci in ring sa fii ager la minte studiaza adversarul si nu il subestima incearca sa til pui tu pe unghiul cel mai bun cu directele dar sa nu uiti de eschive si niciodata sa nu ai emoti nu ii sfarsit de lume bafta urmeaza si altelewinking

| ralucutzica a răspuns:

Incearca sa nu te lasii distras de cele late lucrui din jurul tau si incearca sa gandesi pozitiv.

| AlexicăHD explică (pentru ioana100):

K.O in reprza 2! :] a fost bine