| addutza a întrebat:

Am 18 ani, 1.60 m si 54 de kg si acum o saptamana am inceput sa tin o cura de slabire din care am reusit sa slabesc cam 1 kg. Nu vreau sa o mai tin deoarece slabesc unde nu trebuie (sanii care sunt aproape inexistenti :d si picioarele care mi-e frica sa nu para 2 bete) si as vrea sa dau burtica si sa imi modelez fesele. Problema e ca a venit vara si prietenii ma preseaza sa mergem la strand iar eu tot aman pe diferite motive. Vreau sa scap de burtica si sa imi modelez fesele cat mai repede. Ce exercitii imi recomandati si in cat timp se vad rezultatele?

7 răspunsuri:
| Noctzia a răspuns:

Pai ai putea sa faci abdomene si sa incerci sa nu mai mananci grasimi. Iari dulciurile le poti inlocui cu ructe. La mine a mers, sper sa te ajute si pe tine.

| KaterinaPetrova a răspuns:

Este esential in opinia mea sa ai 3 mese pe zi.eu asa am slabit.dim la micul dejun, pranzul la 12 si cina la 6.adica dupa 6 sa nu mai papi tongue daca vrei bei si tu doar o cana de lapte cu cacao sau o cana de ceaihappy poti mesteca gume sa nu mai ti se faca foame.laughing sau daca tie foame fooooame.sa mananci un nestle fitness.happy si poti manca nestle fitness in locul la o masa de exemplu pranzultongue eu asa am slabit. aveam in jur de 60 si 1.70 si acum am 52. aa si desigur faaaaaaaarrrrrrrrrrraaaaaaaa grasimi si prajelihappy poti bea iaurt de acela nutri day de baut.e chiar bun si te ajuta sa slabesti; d FUNDOI? MANANCA NESTLE FITNESS sunt ffffff bune.eu am un abdomen platbatting eyelashes iar acestea m-au ajutat mult

| andtim a răspuns:

Abdomene si aerobicwinking cura trebuie sa fie usoara...mananca multe salate, verdeturi, mai usor cu grasimile si dulciurile!winking

| Kafeeaua a răspuns:

Abdomene...cauta si cure dar fff mult sport ajuta si foarte multe exercitii la nivelul abdomului, iti dau un site cu cateva exemple dar trebuie sa te tii de ele chiar daca iti vine sa renunti atunci se modeleaza corpul, siteul este urmatorul, urmeaza-l : http://www.youtube.com/watch?v=3nqhZ0T_-YE&feature=related

| addutza explică:

Ma intereseaza foarte mult cam in cat timp se poate elimina grasimea nedorita din zona abdomenului si se pot modela fesele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru a slabi in zona abdomenului, fa urmatoarele exercitii:
Pentru partea superioara:
-http://www.youtube.com/watch?v=Ss_yNisUL48 incepe cu 20-30 si avanseaza pe parcurs la 50-60.Fa-le o data la doua zile, pentru a evita febra musculara si intinderile musculare.
Pentru partea inferioara a abdomenului:
-http://www.youtube.com/watch?v=mluijhFQbm4&feature=related incepe cu 50(sunt foarte usoare)si avanseaza pe parcurs la 100.In rest procedezi exact la fel ca in cazul celuilalt exercitiu abdominal. Poti face chiar mai multe repetari, daca consideri ca e cazul.Primele rezultate se vad inca din prima luna.
Pentru a lucra fundul, fa urmatorul exerictiu: http://www.youtube.com/watch?v=mGMsKnqHay0 (poti tine piciorul ridicat indoit). Incepe cu 20/zi pentru fiecare picior si avanseaza treptat la 50-60/zi.Succes.

| Rain_1754 a răspuns:

Intotdeauna cand tii o cura de slabire slabesti fundul, picioarele si sanii pentru ca acolo se acumuleaza mai multa grasime. Chiar daca este grasime si la burta, intotdeauna e mai greu de slabit.
Cu dieta slabesti doar in locurile unde ai mai multa grasime. Daca vrei sa slabesti doar in anumite zone fa sport, cauta exercitii anume pentru zona care vrei sa o reduci. In google poti gasi multe site-uri cu exercitii. Cauta in engleza, gasesti mai multe decat in romana.
Rezultatele se vad mai devreme sau mai tarziu, depinde de efortul depus.