| Dahdg a întrebat:

Am 2 gantere acasa si doresc sa fac niste exercitii dar nu stiu cate cum...etc.as avea nevoie de niste sfaturi.

5 răspunsuri:
| laurentiutirei a răspuns:

Https://tireilaurentiu.blogspot.com/......acasa.html
Poti face multe exercitii cu gantere!
Fa tractiuni pentru spate biceps!
poti face inclusiv abdomen doar la o banala bara
cu gantere poti lucra bratele
umeri trapezul!
picioarele
poti face inclusiv indreptari cu gantere! pentru lombar etc
Dami mesaj in privat si ati fac eu program de antrenament!

| DaniGl a răspuns:

Depinde de cate kg are o gantera, daca are 10 kg poți face exerciții pentru biceps, triceps, umeri, spate. Pe langa astea mai poți face și pentru piept dat pentru a antrena grupa asta de mușchi ai nevoie de o banca, pe care sa te așezi pe spate și sa lucrezi la piept. Mai poți face pentru umeri.

| Dahdg explică (pentru DaniGl):

La sala este intructor ce m-ar putea ajuta contra cost? Explice cum sa fac corect etc.

| DaniGl a răspuns (pentru Dahdg):

Da, acolo este instructor care iti va arata cum sa faci.

| lyon7777 a răspuns:

Incearca o aplicatie pentru telefonul mobil, poti selecta de acolo profilul pe care il doreste, ce parte a muschilor doresti sa lucrezi, videoclipurile si indicatiile sunt facute foarte bine, plus ca ai un istoric la ceea ce ai lucrat.