| Helly1226 a întrebat:

Am aflat azi ca Becali e la inchisoare, de ce?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cumparat cum scrie in primul mesaj, ci schimb cu un teren care apartinea armatei. Cam ciudat din moment ce pentru schimb sint necesare 2 parti, dar pedepsit este numai el. El a dat terenul lui. Dar din partea armatei, cine a aprobat schimbul? In nici un caz Becali.

7 răspunsuri:
| AlexAleex a răspuns:

Din cauza unui schimb de terenuri.

| vangaelis a răspuns:

Decizie politica, nu stiu cat de ilegal a fost schimbul ca s-au autoseizizat dupa aproape 20 de ani? Vinovati is aia din Armata care au permis schimbul de terenuri.
Cat despre cazul sechestrarii a celor 2 hoti, da. e corect condamnat.

Cat despre cazul Valiza e discutabil.

| Florincrap a răspuns:

Cam intarziat esti cu vestile...a fost arestat deoarece a facut un schimb ilegal de terenuri cu Armata.

| Alexandru a răspuns:

Credeam ca intrebarea asta e la "trivia/amuzante". De cinstit! D-aia e la inchisoare. Si acum serios : e la inchisoare fiindca a facut "milostenii" de vreo 50 de milioane de euro ( cu tot cu case si cu alte prostii ) si a prejudiciat statul cu 500. De milioane.De euro.Cel putin! Sa stea acolo ca sta bine. happy

Răspuns utilizator avertizat
| Andrei899 a răspuns:

Buna! Gigi Becali este in puscarie deoarece a cumparat un teren care era al statului!

| Cosmin86 a răspuns (pentru Andrei899):

Asta ai inteles tu? rolling on the floor

cati ani ai?