| Danyyyyyy a întrebat:

Am aproape 13 ani si vreau sa slabesc ca sunt cam grasut dar nu stiu cum, adica cum sa zic... cumva... vointa.Azi zic: De acum in fiecare zi alerg mult. Si a doua zi cand trebuia sa alerg, nimic,.
Ce sa fac? :@

6 răspunsuri:
| florina200 a răspuns:

Buna, iti recomand sa faci exercitii de cardio si aerobic eu fac de 3-4 zile si sunt cateva rezultate am slabit aproape 1 kg si daca vorbim in cm 1 cm din zona abdomenului. multa bafta. poti gasi pe youtube diferite video-uri de acest fel iti recomand hisport.ro sau fitnessblender poti sa combini exercitiile. succes! si eu am 13 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eee da. fii serios, incearca sa te uiti a 2-a zi in oglinda si sa vezi aoleu ce. grasut sunt, si apoi iti vei da seama si vei vrea sa alergi si maine si tot asa, sfatul meu, cel mai bine, da o fuga pana la sala, nu te costa mai mult de 50 lei hai 60 lunar, te duci, faci la banda, la gantere, de 2-3 kg ca nu poti mai mult stiu sigur, faci genoflexiuni, abdomene, si asa slabesti. apa multa, sau ceai de preferat. fara zaharwinking, eu sunt de 8 luni la sala, de forta ca am 19 ani si crede-ma imi doresc sa ma duc pana. nu mai pot =)

| aLeXaNdru145 a răspuns:

Alimentatie+Cardio

| wRaDDu a răspuns:

In primul rand incearca sa faci un sport in care sa poti sa fugi... daca ti-e ok sa joci fotbal,dar nu portar, incearca sa mananci sanatos nu cartofi prajiti si mancare fastfood, consuma apa plata nu minerala nu suc,incearca sa faci abdomene multe, flotari cate poti, genoflexiuni, mersul piticului e mai penibil dar sa stii ca ajuta mult, poti sa te plimbi cu bicicleta dar nu 2 min si mergi acasa pe calculator te plimbi 3-4 ore ce cea mai grea viteza daca poti happy Fundita?

| FlamingSpaz a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=vkKCVCZe474, fa astea 3 luni, si ai patratele :), funda?

| sabina66 a răspuns:

Suna medicul de familie sau macar tine cura si o data pe saptamana mananca ce vrei, dar cu cap! Succes!