| Grinco_Nadina_2001 a întrebat:

Am auzit ca în ultima vreme a devenit destul de popular fotbalul de plajă. Dar este cu ceva diferit faţă de fotbalul simplu? Înafară de faptul că se joacă pe plajă?

3 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Sunt multe diferente. Consultand regulamentul si vizionand macar 1 meci, iti vei da seama imediat.

| kapakapa a răspuns:

Da,este diferit.În primul rând, într-un meci de fotbal pe plajă nu există egal.O echipă pierde sau câştigă. Dacă se termină egal->prelungiri->penaltiuri. Apoi, un jucator eliminat poate fi schimbat cu o rezerva.Numarul jucatorilor este mai mic.Sunt 3 reprize a cate 10-15 minute(nu mai stiu sigur). Daca mingea este in afara jocului(lovitura libera, etc), cronometrul e oprit. Sper ca te-am ajutat.