| Cavani1999 a întrebat:

Am auzit ca proteinele iti umfla muschii, dar dupa ce le iei incepi sa te ingrasi grav.E adevarat?

4 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Proteinele refac fibrele dupa antrenament, nu umfla nimic.

Cine iti spune ca te ingrasi de la proteine e REDUS MINTAL.

Si tu oricum iei proteine zilnic, cand faci muschi iei mai multe.

Carbohidratii ingrasa, nu proteinele.

| JohnnyBi a răspuns (pentru Cosmin86):

Aaaa. e cu du-te vino. corpul nu poate stoca proteina, ca proteina. foloseste acele 35-45 de grame 1 data la 2-3 ore de care stim toti, dar excesul? nu il elimina pe tot. excesul de proteina nefolosit de corp este transformat in grasime. tampenia asta am citit-o saptamanile trecute intr-o revista gen retard muscle nu mai stiu cum. deci, proteina, in exces, ingrasa. precum si excesul ala morbid dauneaza grav ficatului. deeeeeci, vrei, nu vrei, proteina ingrasa luata in exces, si nu este singurul efect secundar al excesului de proteina

| Cosmin86 a răspuns (pentru JohnnyBi):

I'll get back to you dupa ce ma mai documentez putin legat de grasime

| Lαrisα a răspuns:

Proteinele nu ingrasa.