| anonim_4396 a întrebat:

Am fost 2 zile la sala si acum ma dor mainile ingrozitorcrying(. Mi s-au incordat muschii. Nu tin mana dreapa de la durere. Ce sa fac?sad

Răspuns Câştigător
| FeriFerika a răspuns:

Febra musculara pe care ai facut-o o face oricine face sala pentru prima oara sau chiar daca a mai facut si lipseste un timp si apoi revine...
din cate stiu eu bicarbonatul este bun pentru ca elimina, combate acidul lactic din muschi vinovatul pentru durerea pe care o simti... dar si o aspirina ar fi buna si un dus sau o cada fierbintewinking bafta si spor la treaba la sala

3 răspunsuri:
| Sellak a răspuns:

Asta se datoreaza faptului ca te-ai dus la sala si ai tras ca boul acolo fara sa stii cum sa tragi si cat sa tragilaughing Ai bagat si tu cu cat ai putut, pana n-ai mai putut laughing Se numeste febra musculara, si n-ai ce face. stai sa-ti treaca happy

| bogdy2121 a răspuns:

Fa O pauza de 4 zile.k si febra musculara... daca nu faci pauza asta ar riscul sa iti rupi muschiul...bafta...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca te-ai dus si ai tras cat ai putut normal ca te dor muschii fiindca nu esti obisnuit..Incearca sa iti stabilesti niste exercitii si un numar de exercitii pe care le faci si inainte sa mergi la sala mananca un fruct(un mar ar fi indicat)si mananca hrana cu proteine ca tu daca te duci la sala si fumezi, bei cola si alte bauturi si etc. te duci cam degeaba.