| ForzaSteauaFoReveR a întrebat:

Am implinit 14 ani in februarie.Mai sunt ceva sanse sa invat sa inot? Dunarea curge prin apropiere orasul meu... Tata lucrand in domeniul constructiilor fizic e obosit si nu are timp de mine? Ce sa fac? Chiar vreau sa invat!

4 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Te salut.Eu zic sa te duci undeva unde apa este mai linistita si mai mica,logic si sa incerci sa inoti. Fara cursuri,fara taicatu, doar incearca sa inoti.Te scufunzi, te ridici si tot asa.Incearca sa faci si pluta.Eu stiu sa inot de la 10 ani folosind "metoda" zisa de mine mai sus.Succes! Funda big grin

| Gabryel98 a răspuns:

Eu am invatat anul trecut(la 13 ani).am invatat singurlaughing.pe bune:am stat o luna la mare,la niste rude, si nu stiu cum am invatat sa inot, exact pe marebig grin

| Bossulet a răspuns:

Eu am invatat la 12 ani laughing acum am 14, intr-o luna cel tarziu inveti... eu zic sa te duci la cursuri la bazinul din orasul tau, tatal tau va plati o suma de bani profesorului calificat si te vei duce de 2 ori pe saptamana! ( cred ca mama a platit 200 ron) nicidecum sa nu intrii in dunare singur mai ales ca nu stii sa inoti! ps niciodata nu e prea tarziu... in grupa in care am fost eu la inot erau cu mic cu mare ( de la 5 ani la 17 nu exagerez)

| silviu666 a răspuns:

Sa inveti sa inontii poti sa invetii si la 50 de anii faza e doar sa nu iti fie frica de apawinking