| Th3AbSinTh3 a întrebat:

Am ales sa ma duc la automatica, iar eu nu stiu o boaba de informatica, ras si cu mine laughing)
Vreau sa lucrez in domeniul asta si o sa incerc sa invat cat de mult, credeti ca am sanse?

5 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Daca muncesti si inveti (cu ajutor si fara) foarte mult, orice e posibil.

| Ella3133 a răspuns:

Poate eventual sa faci si niste meditatii la informatica.Am auzit ca este greu la automatica.

| AFR81 a răspuns:

Matematica, informatica, fizica, chimia nu mi se par materii pe care le poti invata singur. Sincer, cred ca iti va fi greu sa te descurci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă îți dai silința, sigur.

| Northern a răspuns:

Buna.
Ai sanse daca iti doresti cu adevarat si te pui serios pe invatat un limbaj de programare. Incearca sa inveti de unul singur, sa te informezi, sa ceri sfaturi de la persoane care lucreaza in domeniul asta, nu astepta ca facultatea sa faca minuni.

Eu, impreuna cu prietenul meu, am scris niste tutoriale de invatat C (limbajul de programare). Daca te intereseaza, poti vizita: http://www.invatatot.ro/programare/c/

Daca te-ai hotarat sa citesti ceva de acolo, imi poti spune si ce parere ai despre ele.