| maxim341 a întrebat:

Am inceput de o luna sa imi lucrez bratele(biceps) prin ridicarea ganterei (8kg), fac antreneamentul o data la doua zile si execut o singura serie de 90 de repetari, mananc ma odihnesc bine, credeti ca exagerez? imi suprasolicitez muschii?(sunt incepator)

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Intotdeauna cand doresti sa faci un astfel de program, este bine sa consulti un medic. Rezultatul dorit se obtine in urma unui efort, care trebuie dozat in functie de varsta, sex, starea de sanatate, si nu numai.

| Cosmin86 a răspuns:

De ce nu lucrezi si triceps?

tricepsul e de 2 ori mai mare ca bicepsul, tricepsul da marimea bratului, nu bicepsul