| anonim_4396 a întrebat:

Am incheietura mainii foarte foarte subtire. Mi-am luat gantere dar nu stiu ce exercitii sa fac sa-mi maresc musculatura in acea zona. Ce imi sugerati?

Răspuns Câştigător
| alecs871 a răspuns:

Pai la incheietura mainii nu prea sunt muschi, acolo e mai mult os. Exercitii care pot intra la antebrat si aceste exercitii pot ajuta si foarte putin la ingrosarea incheieturii ar fi :
- pe scaun, tii cotul pe genunchi si gantera cu putine greutati in mana si incepi sa ridici gantera (dar asta doar din mana, palma cum ar fi) nu ridici mana ca la exercitiile pentru biceps, doar misti din incheietura si asta poti face si pe fata si pe spate (adica cu gantera in sus si cu gantera in jos, adica sa stea gantera pe pale si dupa pe degete)... e mai greu de explicat, sper ca ai inteles. big grin

12 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ia-ti un flexor de la magazin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Flotari in pumn si in degete

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Flotari in pumni si flotari cate poti nu chiar multe in degete asta te va ajuta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poti sa faci niste genoflexiuni poate asa o sa ti se ingroase incheieturile de la mana...dar vreau sa te mai intreb ceva dupa tine la incheietura ai muschi?

| madalinutza a răspuns:

Flotarihappy

| deejayra a răspuns:

Iei gantera in mana si rotesti incheietura

| romanionu a răspuns:

Musculatura de la incheietura nu tine de exercitii cu gantere
Alea sunt pentru biceps/triceps depinde cum faci exercitiile
Pentru incheietura trebuie niste exercitii... ceva de genul sa strangi in palma un aparat care sa-ti opuna rezistenta.
Imi pare rau dar nu stiu cum se numestebig grin

| razorsedge a răspuns:

Cu gantera poti face exercitii pentru antebrat, dar nu o sa te ajute foarte mult.

http://www.getfit.ro/exercitii/antebrat/

Aici gasesti exercitiile. Succes!:D

| DrAgOn98 a răspuns:

Flotari in pumnwinking

| danitm07 a răspuns:

Vad ca nimeni nu ii da un raspuns corect. Du-te la un magazin sportiv si cere o bila din cauciuc si doar strange-o in mana pana simti ca iti pica mana.

| Cosmin86 a răspuns (pentru danitm07):

Si cu ce il ajuta aia?laughing

Nu poti sa maresti incheieutra INDIFERENT ce exercitii faci, nici macar 0. 0001 mm.

| George_Cosmyn_1996 a răspuns:

Incheietura poti doar sa ti-o intarasti dar nu si sa o maresti pentru ca acolo nu sunt muschi. Singura posibilitate este sa-ti maresti doar antrebratul cu acele gantere. Exercitii de ridicari, iar daca doresti altele, poti cauta pe youtube filmulete.