| Andrəi a întrebat:

Am mai citit niste comentarii de la intrebare mea si voiam sa va cer o parere despre fasting de la 00:00n am mai mancat (fasting dar si fara apa) m-am hotarat sa fac chestia lunea trecuta si voi adauga cate o zi in plus dupa fiecare saptamana,astazi si maine nu voi manca nimic,fara apa si restul zilelor as vrea sa adaug in dieta mea peste,orez, carne la gratar, omleta, fructe legume

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cum sa stai 2 zile fara apa?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dieta post negru, fără mâncare și fără apă este periculoasă. Eu am făcut asta o singură dată 3 zile sub control medical. Organismul este pus în stare de șoc foarte mare și poți genera dereglări ireversibile, cu alterarea gravă a stării de sănătate. Astfel trei zile maximum, dar foarte rar.

| sadrian46 a răspuns (pentru sadrian46):

După 5 zile fără apă și mâncare, poți muri datorită dezhidratării.

| doctorandus a răspuns:

Fără apă? Ai nevoie de consult psihiatric.

| Andrəi explică (pentru doctorandus):

Te umfli de la apa, pui pe tine tocmai de asta am vr sa o elimin

| alina2k18 a răspuns (pentru Andrəi):

Te umfli pentru ca bei mult deodatawinking
Daca de la apa pui pe tine... laughing

| AnastasiaK a răspuns (pentru Andrəi):

Pui o greutate care TREBUIE sa fie acolo. Cand slabesti eliminand apa e cam acelasi lucru cu a slabi taiandu-ti un brat...arata bine la cantar, dar in realitate e o prostie.

| troleibuz a răspuns:

De ce ai vrea sa te deshidratezi? Mai ales vara. E o noua metoda de sinucidere?

| ruddy a răspuns:

Fasting inseamna o anumita perioada de timp (16/24/32) in care nu consumi calorii pentru a iti lasa corpu sa se ocupe si de alte probleme, nu doar sa proceseze mancare. Apa nu contine calorii, la fel si ceaiu, si cafeau neagra fara zahar. Iti este recomandat sa bei mai multa apa pe fasting.