| RaulMA a întrebat:

Am masa musculară destul de bună. Arăt binişor. Si vreau sa merg la sală, voi creste mai repede daca deja am formatul unei mase musculare destul de buna?

Răspuns Câştigător
| Georgex12 a răspuns:

Da, este posibil. Era bine sa avem o poza ca sa ne dam seama. Daca ai un format dezvoltat inseamna ca ai si un avantaj cel putin hormonal (ma refer in special la testosteron).
Asa ca, mergi la sala. Mananca sanatos si putin mai mult dar nu exagerat de mult. Inlocuieste de tot painea cu orezul. Evita alimentele bogate in glucide, lipide pentru ca ar fi pacat sa pui masa musculara cu grasime. Nu poti sa stii exact cate calorii consumi chiar daca te uiti pe ambalaj, alimentele trec printr-un proces cand ajung in organismul tau. Cam asta e ce ti-as putea spune in treacat. Aa...si invata sa faci exercitii cu bara, cu ganterele...etc. Aparatele nu te duc departe! Succes!

4 răspunsuri:
| HadesSs a răspuns:

Depinde de alimentatie, daca mananci ''curat'', vei creste frumos si armonios.

Răspuns utilizator avertizat
| DovleacTurbat a răspuns:

Nu, ba chiar ar fi contrariul. Nu mai esti incepator deci si rezultatele vin mai greu. Sa nu mai vorbim de alimentatii din ce in ce mai incarcate etc.

Răspuns utilizator avertizat