| Mihai123211 a întrebat:

Am 18 ani si merg la sala cu un coleg care are tot 18 si am o nelamurire.Mergem de cateva luni si in comparatie cu mine a crescut destul de mult( masa musculara si mai ales forta). El a mai fost la sala cand avea 15 ani dar s-a lasat pe urma 1 an jumate.Cum pot creste si eu la fel de repede?

3 răspunsuri:
| iiLeexyii a răspuns:

La sala nu te dezvolti fizic ci doar iti poti rupe coloana iti dau un sfat: du-te la inot pentru ca corpul tau sa se dezvolte mai bine si mai repede. La sala poti merge cand ai vreo 20 si ceva de ani.

| vali10vali a răspuns:

Salut! nu se stie daca a fosta sau nu a fost la sala. el poate trage mai pult ca tine sa faca muschi. funda?

| ktalyn17bn a răspuns:

Ca sa ai randament maxim atunci cand faci sala conteaza 60% nutritia si 30% sala si 10% altele.Degeaba mergi si faci cele mai bune exercitii daca mananci incorect.Este o discutie foarte larga pe tema aceasta.Si peste toate astea e ceva ce nu poti controla: geneticul.