| Alexa_4667 a întrebat:

Am o nelamurire:am auzit ca daca mergi la sala nu slabesti. Este adevarat? Eu am 1.65 m si 51 de kg, dar nu prea am masa musculara, de aceea vreau sa ma apuc de sala. Un prieten mi-a facut un program de 4-5 zile pe saptamana, antrenand toate grupele musculare. Daca merg la sala, voi avea rezultate? Va multumesc

Răspuns Câştigător
| WR104 a răspuns:

Daca mergi la sala trebuie sa te si hranesti bine, in primul rand ai nevoie de alimente bogate in proteine cum ar fi lacatatele carnea de pui, curcan sau peste.
Succes!

3 răspunsuri:
| Nickname1890 a răspuns:

Depinde ce faci la sala, daca faci doar exercitii de forta, nu, nu prea slabesti. Daca stai pe bicicleta, alergi pe banda, faci aerobic atunci slabesti.

| Cosmin86 a răspuns:

De alimentatie nu zici nimic? Aia e cea mai importanta, indiferent de obiective ( masa musculara, slabire, etc. )

| MiruuuDeea a răspuns:

Desigur, Dar nu din prima sau a doua zii, ci cu timpul, cu rabdarea si lucrand, SIGUR iti vei dezvolta masa musculara!