| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de ajutor...eu vreau sa ma apuc de karate..si o prietena rade de mine spunand ca"este un sport de baieti si ca o sa faci multi muschi si o sa arati urat" chiar credeti ca are dreptate?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu am facut karate aproape 2 ani. Nu este un sport de baieti, este un sport frumos care te dezvolta si care te ajuta si in viata. Vei face muschi, in sensul ca vei arata bine, nu-ti imagina ca vei arata ca un barbat. Prietena ta vorbeste ca sa nu taca si tu nu trebuie sa o bagi in seama. Daca vrei sa faci ceva, fa-o, nu tine cont de rautatile celorlalti. Bafta!

| Sjsosoa a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce stil de karate ai practicat? eu o sa incep de luni karate kyodusin

9 răspunsuri:
| MioaraParalescu a răspuns:

Este un sport pentru toata lumea, o gramada de fete practica karate.
Si nu ai nici o sansa sa faci multi muschi practicand karate laughing
Ca sa faci muschi trebuie sa mergi la sala, sa ridici greutati si alte chestii.
Nu o asculta pe prietena ta.
Este un sport foarte frumos si o sa iti placa.
Bafta!

| Sjsosoa a răspuns (pentru MioaraParalescu):

Paai..eu sun destul de lata in umeri deoarece vara aceasta si vara trecuta am facut sala...si daca fac karate mi-e frica sa nu exagerez. ps crezi ca ar trebui sa nu mai fac sala (am spate lat muschi mari la maini si picioare si patratele) prietena mea spuna ca e scarbos cum aratcrying

| MioaraParalescu a răspuns (pentru Sjsosoa):

Nu o mai asculta pe prietena ta!
Iti spun eu ca e invidioasa pe tine.
Si nu pot sa iti spun decat felicitari!
Nu e usor sa obtii acei muschi din contra e foarte greu, inseamna ca ai muncit mult happy
Plus de asta muschii dau o forma frumoasa corpului, si sa stii ca foarte multe fete ar dori sa aiba acele patratelewinking
Cat timp ai facut sala?

| Cosmin86 a răspuns:

Cauta pe youtube clipuri cu fete care fac acest sport sa vezi cum arata happy

Nici daca ridici greutati nu faci muschi, multe fotomodele ridica greutati ca sa arate bine.

Fara o alimentatie bogata in proteine ( gen 5-6 mese consistente pe zi ), nu faci muschi de baiat, din cauza ca voi fetele aveti nivelul de testosteron MULT mai scazut.

Asa ca du-te si fa linistita.

P.S. : poti sa-i spui prietenei tale ca e retardata

| Sjsosoa a răspuns (pentru Cosmin86):

Am pus inca o intrebare legata de sporturi de contact. daca poti raspunde-mi si la asta

| Cosmin86 a răspuns (pentru Sjsosoa):

Daca e aia legata de lupte libere, scuze, nu stiu happy

Doar ca nu m-as lua dupa raspunsul cuiva care adauga cuvantul "funda" in raspuns, asta fac doar copiii mici happy

Documenteaza-te de pe net.

Eu am facut doar kickboxing, iti recomand sa incepi cu asta sau cu karate si treci apoi la lupte libere, dupa ce ai o anumita experienta.

| AlexandruSimionescu a răspuns:

Uite ca la noi nu-i cu muschi si Senseiul ce te va antrena este japonez, multiplu campion national al Japoniei, component dar si antrenor consultant al lotului national de karate al Japoniei. Detaliile le poti vedea aici: http://www.reikido.ro/arte-martiale-pentru-copii-bucuresti/