| D0A1V2i3d7 a întrebat:

Am nevoie de raspsunuri de la persoane in domeniu. Eu vreau sa ma inalt. M-am apucat de inot, luna asta am facut saptamanal si de azi am inceput sa iau niste proteine sau ceva de genul: L'arginine plus l'orithine care ar stimula hormonii de crestere. E ok? Am 18 ani de cateva zile, 1, 75 si aprox 60 de kg. E in regula sa iau? Pot sa imi faca ceva? Sunt cam speriat, va rog.
Ps: As putea sa iau si alte pastile in timp ce iau de astea? Adica pastile de raceala, etc? Nu-mi spuneti sa ma duc la doctor sau altceva. Nu stie nimeni de pastile. Multumesc! Funda*

5 răspunsuri:
| Iloveunicorns5768 a răspuns:

E foarte bine ca te-ai apucat de înot pentru ca întinde și tonifiază mușchii. Cat despre pastile. nu e o idee prea buna pentru ca am avut un coleg care lua și a început sa slabeasca foarte tare. I s-a dereglat organismul probabil... deci te sfătuiesc sa continui cu înotul și vei vedea în 1-2 luni schimbările. Sper ca te-am ajutat. Funda?

| Cosmin86 a răspuns (pentru Iloveunicorns5768):

Nu sunt pastile, sunt suplimente.

Si de ce vrei "funda?" esti un copil mic?

| Cosmin86 a răspuns:

Arginina e ok, de proteine inca nu ai nevoie ( mai ales daca mananci suficient ).

Ai mai putea lua glutamina, pentru refacere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa te apuci de basket.

| RAY a răspuns:

Inaltimea e determinata genetic punct, proteinele nu au nici o legatura cu inaltimea