| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa imi pui niste roti la bicicleta cu anvelopele foarte subtiri.Se poate? Bicicleta dhs, nu stiu ce model.

PS.Se poate sa schimb doar anvelopele si sa gasesc pentru jantele ei special?
PS2. Daca nu, se poate sa gasesc roti cu totul speciale pentru bicicleta mea dar cu anvelopele subtiri?

Răspuns Câştigător
| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Nu cred ca poti face ceva, pur si simplu nu se potrivesc.
Poti incerca, adica te duci la un magazin cu anvelope si alte piese pentru bicicleta si poti intreba. [Te duci acolo cu tot cu bicicleta]
Te poate ajuta vanzatorul, probabil se pricepe la bicicletewinking.

3 răspunsuri:
| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Nu ma pricep prea mult la biciclete, dar stiu ca acele biciclete cu anvelope subtiri sunt semi-cursiere.
Nu ar trebui sa iti pui roti de semi-cursiera la bicicleta ta normala. Nu te ajuta cu nimic, si nici nu cred ca se potrivesc, bicicleta ta e facuta pentru cauciucuri de marime normala, nu subtiri.
Adica asa cred eu, ti-am zis, am bicicleta dar nu-s mecanic sau ceva de genulwinking.

| Eygey a răspuns (pentru ϟkatεVaηϟ):

Ai dreptate

| Gabriel1 a răspuns (pentru ϟkatεVaηϟ):

Dar eu doresc sa am anvelope subtiri.Ce pot face in afara sa-mi cumpar alta bicicleta? Se poate sa gasesc roti de aceiasi marime dar cu anvelope mai subtiri pentru bicicleta?

| ϟkatεVaηϟ a răspuns (pentru Gabriel1):

Nu cred ca poti face ceva, pur si simplu nu se potrivesc.
Poti incerca, adica te duci la un magazin cu anvelope si alte piese pentru bicicleta si poti intreba. [Te duci acolo cu tot cu bicicleta]
Te poate ajuta vanzatorul, probabil se pricepe la bicicletewinking.