| mmerisor a întrebat:

Am o intrebare (pentru cei care se pricep la asta, eu nu le am). As vrea sa ma duc la sală, fie sa fac un workout acasă (doar ca sa ma întăresc) nu vreau deloc să slăbesc. Eu sunt deja considerată destul de slaba, asa ca nu vreau sa pierd grăsime. As putea sa găsesc ceva ce ar merge sa imi fac picioarele mai mari fara neapărat sa pierd grăsime? Mi-e frica sa nu ajung si mai plata decât sunt deja

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sigur, cumpara-ti o bicicleta si alearga zilnic cu ea, 20-30 km si vei face niste muschi la picioare, de invidiat.

| Cosmin86 a răspuns:

Genuflexiuni: la aparat sau cu haltera pe umeri
Fandari: normale sau cu gantere in maini
Flexii si extensii la aparat

+ alte exercitii de genul.Dar astea sunt cele mai importante.

| trophin a răspuns:

Daca esti slaba, ce ai de pierdut? alearga 3 km dimineata, sau mergi cu picicleta, cum scrie dansa

| Cosmin86 a răspuns (pentru trophin):

Din alergat si bicicleta faci muschi? Serios?

Vrei sa spui genuflexiuni cu haltera pe umeri, fandari, impins la presa, etc.

| vladmariusbogdan a răspuns (pentru Cosmin86):

Cosmin eu cred ca si din alergat si bicicleta faci muschi.
Ideea e sa consumi proteinele necesare pentru cresterea in masa musculara, nu? Nu ma pricep foarte mult, sunt inca la inceput happy

| Aurora99 a răspuns:

Buna, mmerisor! Am fost si eu in situatia ta si stiu cum este. Daca doresti sa te ajut, da-mi mesaj in privat, te rog!