| AneCriss a întrebat:

O heii! Este cineva pe aici care a fost mai grasuta sau mai grasut? Si aici ma refer la cei care au avut colacei mari ( grasime multa in jurul abdomenului, solduri). Eu am 3 si mi se par asa mari,asa multa grasime incat imi pierd orice speranta ca ar putea disparea.Fac zilnic abdomene, dansez prin casa ..nu pot merge la sala deoarece stau intr-un loc indepartata mi-ar luam cam 2-3 ore sa ajung la sala si chiar nu pot! A, si nu prea mananc adica mai mult fructe si supe. Multumesc!

6 răspunsuri:
| OaNaArEcOnTpEtPu a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi problema! Mai bine zis am fost.Am avut 3 colacei d egrasime pe burta si acum am ramas cu 2, care se vad ff putin. Faceam 300 sarituri coarda(dupa 100 pauza 1 min), mi-am scos din alimentatie painea si in 3 luni sunt asa! Succes!

| AneCriss explică (pentru OaNaArEcOnTpEtPu):

Deci incetul cu incetul dispar ...multumesc mult :* sper sa dispara si la mine.

| Cosmin86 a răspuns (pentru AneCriss):

Alimentatia conteaza 80 %
abdomene faci degeaba, nu prea te ajuta la slabit, alergatul e mult mai eficient

| AneCriss explică (pentru Cosmin86):

Da ..pai fac anumite exercitii si incerc sa merg cat mai mult, sa mai alergbatting eyelashes. Ca asa mananc doar fructe si din cand in cad mai iau care o gustarica sa nu-mi obisnuiesc corppul doar cu fructe ca dupa daca incep a manca...

| Cosmin86 a răspuns (pentru AneCriss):

Fructele au zahar, cand vrei sa slabesti eviti fructele pe cat posibil. Axeaza-te pe mancaruri bogate in proteine ( piept de pui fiert, peste la cuptor - de preferat somon sau macrou -, piept de curcan fara piele, branza slaba, carne slaba de vita, etc. ) si ceva carbohidrati, in prima parte a zilei, de preferat orez brun sau paine integrala.

| AneCriss explică:

Indepartat ~. Poate ma puteti ajuta sau poate-mi dati niste sfaturi daca ati avut aceasta problema si daca a dat roade ce ati facut!