| FreddieM a întrebat:

Am o intrebare pentru pasionatii de alergat pe distante lungi. Daca sunt printre voi care au parcurs maratonul, cat timp v-ati antrenat pentru asemenea cursa? Iar daca nu, care este propriul record? (distanta maxima parcursa non stop). Multumesc

11 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

12 km am reusit cel mai mult, asta in conditiile in care alerg saptamanal macar vreo 4 km.

| Celcestietot a răspuns:

Macar un an trebuie sa te antrenezi si asta aproape zilnic.

| FreddieM explică (pentru Celcestietot):

Mersi de sfat. Ai si un record personal?

| Celcestietot a răspuns (pentru FreddieM):

Pai eu nu am participat la maratoane, am făcut alt sport și tot cam la fel este.

| FreddieM explică (pentru Celcestietot):

Ce sport?

| Celcestietot a răspuns (pentru FreddieM):

Fotbal (nu american).

| FreddieM explică (pentru Celcestietot):

Bravo Celcestietot. Mersi pentru timpul pierdut cu mine. Ca pierdut a fost, din pacate, nu am gasit utilitate in raspunsul tau. Mai incearca un an, poate reusesti sa te faci util. Sanatate

| Celcestietot a răspuns (pentru FreddieM):

Adică dacă eu înțeleg cum stă treaba cu efortul mai bine ca multi (și asta 100%), consideri că nu te-am ajutat? Ok, dacă asta spui tu!

| FreddieM explică (pentru Celcestietot):

Dragule, daca nu esti runner, e dificil sa pricepi cum sta treaba, cu atat mai putin sa impartasesti din experientele tale. Am cerut expres parerea amatorilor sau chiar a profesionistilor care au consumat sute de kilometri de alergat si stiu exact la ce ma refer. Te intrebi de ce nu consult situri de genere.Fii sigur ca le-am consultat Ai dat un raspuns de simplu,, părerolog" din care, serios iti spun, nu am ce culege din el. Daca ai fi citit mai atent intrebarea, ai fi observat ca nu-ti era adresata tie. Regret sa-ti spun ca se pare Celcestietot nu stie chiar tot. Scuze daca suna ca-ti fac,, morala" dar daca esti destul de perspicace, poate sa-ti fie utila pe viitor. Stima

| Celcestietot a răspuns (pentru FreddieM):

Am intelels. Daca faci sau ai facut un sport de performanta nu este buna parerea ta, ok. Am fost si pe la atletism, am si prieteni atleti, deci am inteles. Cum consideri tu, sincer.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

26km in 2 ore. Dar nu alergam de mult timp atunci.