| mekappa25 a întrebat:

Am o intrebare pot sa fac muschi fara steroizi, proteine
?

Răspuns Câştigător
| dustru a răspuns:

Muschii nu se fac fara proteine,glucide(la sinteza carora organisuml este aprovizionat cu energie) am in vedere de astea care se contin in carne. Daca te ocupi serios si regulat,o sa ai rezultat, o stiu dupa mine. nu am folosit niciodata proteine din farmacie, si daca compar sanatatea si forta mea cu acelor umflati cu proteine, desigur am ma multe avantaje in fata lor.

| Danyzorrr a răspuns (pentru dustru):

Te contrazic la faza,,Si daca compar sanatatea si forta mea cu acelora umflati cu proteine, desigur am mai multe". Nu ii asa cum zice lumea:,,Uita-te si la ala,ii umflat de steroizi si proteine",deoarece eu am observat diferenta...Cei care iau proteine,daca nu fac frecvent sport se ingrasa si puterea le dispare, muschii nu se umfla aiurea asa cum crede lumea, numai datorita faptului ca ai luat proteine, trebuie munca multa. Eu am inceput cu haltarele acasa de la 12 ani, si pana la 16 ani nu am luat nimic care sa ma ajute sa-mi dezvolt masa musculara. La 16 ani mi-am cumparat o cutie de proteine Nutriangrycapsule), dupa 2 saptamani sau observat rezultate uluitoare,nu numai la muschi,ci si la putere. Eu zic ceea ce am observat la mine,si ii adevarat faptul ca daca te lasi de sala dupa ce ai luat proteine,ori te ingrasi, ori slabesti, ceea ce s-a intamplat in cazul meu. Oricum : Incercati sa nu luati proteine niciodata! Bafta

| dustru a răspuns (pentru Danyzorrr):

Eu nu am scris pur si simplu ca mi-a venit asa sa spun ca acei umflati cu deseuri proteice,sint lipsiti de forta,oricum si ei lucreaza,dar sint obositi muschii,si fortati. sa presuspunem ca tu ai muschi ft puternici, insa eu vreau sa mentionez ca sint mai puternic, sa luam de la simpla bara la care fac 78 curate, si 85 la paralele, cred ca faci si tu lucrurile astea? m ce zici? plus forma muschilor ramine dupa ce consumi hrana naturala, asa ca indopatul proteinelor este doar pentru efect momentan.

13 răspunsuri:
| Ecou a răspuns:

Sper ca stii ca si mancarea are proteine whistling

| andrey910 a răspuns:

Voi credeti ca suplimentele alimentare sunt acelasi lucru ca steroizii. Eu vad suplimentele ca un simplu aliment. Muschii nu ii poti face fara proteine. Daca nu vrei sa iei suplimente (desi nu stiu care ar fi motivul...nu au nici un efect negativ), ar trebui sa mananci toata ziua numai carne. Si inca ceva,, muschii nu se fac sarind coarda...du-te la sala.

| mgtow a răspuns:

Facand sport, in fiecare zi si pana nu mai poti acolo.

| faaalyoana a răspuns:

Antrenament de bodybuilding+alimentatie+odihna.

| BlogVitaClub a răspuns:

Daca ai o alimentatie corecta, bogata in proteine de origine animala, etc, nu vad de ce ai consuma "proteine" la cutie, insa lucrurile nu sunt asa simple cum par. Mai aud adesea persoane care compara suplimentele proteice cu steroizii. Deasemenea, cand intrebi pe cineva de ce nu merge la sala, el o sa-ti raspunda:
A, pai nu, ca daca merg la sala ma umflu, si eu nu vreau.
Ce sa le mai zici, cand vezi cat sunt de batuti in cap?

| AlexRss a răspuns (pentru BlogVitaClub):

Ba da nu trebuie sa renuntati la fructe si legume pentru ca datorita muschilor si glucidelor se formeaza o conecsiune muschi-creier si e foarte dureroasa...

| Carton a răspuns:

Du'te la sala cu antrenor personal, oricum nu ai sa cresti foarte repede fara proteine, dar fara steroizi sigur cresti, steroizi sa nu iei niciodata ( parerea mea )

| zbye a răspuns:

Cel mai bine e sa faci muschi fara sa iei steroizi, desii iti vor creste mai incet muschii fara steroizi, macar daca ajungi sa faci muschi fara steroizi o sa te satisfaca ideea ca ai reusit sa iti faci un corp frumos doar prin munca grea (flotari, tractiuni, abdomene...etc)

| xdeni a răspuns:

Puncte puncte... straight face

| smecherie a răspuns:

Permite-mi sa iti arat o seriiile de exercitii pe care le urmez eu, si au inceut sa dea rezultate. pare usor, dar o sa vezi cat de eficiente sunt. pentru abdomen urmeaza asta : http://www.youtube.com/watch?v=GZfGnU_LYp0 iar pentru piept : http://www.youtube.com/watch?v=jWc8gHlAkoM&feature=related... dar retine! la abdomen lucrezi de 3 ori pe saptamana la inceput. sa nu uiti sa te odihnesti! atunci se dezvolta cel mai mult!

| AlexRss a răspuns:

Daca vr muschi mari trebuie sa mananci sanatos fara prosti si sa mananci din doua in doua ore si sa nu renunti la antrenamente incearca sa nu ridici greutati de 100kg la inceput sa nu se faca conecsiunea muschi-creier