| K4ppy a întrebat:

Am o problema...la fotballhappy, sper sa puteti sa ma ajutatihappy, deci, am avut meci cu clasa a 5-a, am dat 1 gol, sh s-a terminat 4--4, dupa am dat la penalty, a tras primul un coleg, dupa eu, sh mi-a fost frica sa nu ratez.imi batea inima k la iepurilaughing, sh cand am dat am ratatcrying, a aparato. ce sa fac sa nu mai imi fie frica la penalty?sadcel care ma ajuta primejte fundahappy:X

Răspuns Câştigător
| Fuego a răspuns:

Incearca sa sutezi cu precizie sa nu te mai speri concentraza-te mult asupra mingi, gandeste-te ca poti da gol si ca nu vei rata capata mai multa incredere in tine. sper ca te-am putut ajuta:* astept si funda te rog frumosbig grin

5 răspunsuri:
| Robert0101 a răspuns:

Incearca sa te concentrezi mai mult asupra mingii si sa nu te mai gandesti, valeu poate ratez, fii mai increzator in tine data viitoare si vei reusi sa marchezi.

| radu1993 a răspuns:

Niciodata sa nu te uiti la portar, nu ai de ce pentru. ca tu stii ca el sta pe centrul porti.Sa te uiti numai la minge si in acelasi timp sa te gandesti in ce parte a porti sa sutezi

| piticgelu a răspuns:

Foarte simplu. te gandesti sa dai gol, tragi tare la poarta pe colt si e gol. nu are de ce sa-ti fie frica

| leexxx a răspuns:

Nu te uita la portar.si trage tare sus intr-un colt.

| NicolaeN a răspuns:

Inainte sa executi penalty arunca-i o privire la portar si o sa iti dai seama daca el este increzator in sansele sale sa iti apere lovitura, apoi tragi aer in piept tragi la poarta si inscrii