| anonim_4396 a întrebat:

Am o ruda care a facut culturism, era bine lucrat si am primit un sfat de la el care imi zicea ca tin regim degeaba pe la 17 ani ca nu se pune nimic pe burta si sa mananc orice poftesc ca nu se depunde si oricum as face faimoasele "patratele"
La regim ma refer ca am renuntat la : bauturi acidulate, prajeli, dulciuri.
Sincer, nu mai stiu ce sa cred thinking

Răspuns Câştigător
| FitMonkey a răspuns:

Ce a spus ruda ta depinde de genetic. poate la el asa functioneaza lucrurile dar la multi nu.
tu trebuie sa iti cunosti corpul, organismul. eu personal sunt genul care se ingrasa, slabeste repede. adica daca nu sunt atent la ce mananc timp de 1-2 saptamani deja observ ca m-am ingrasat ceva. dar pot da jos usor acel strat de grasime pe care l-am acumulat.

| anonim_4396 explică (pentru FitMonkey):

Exact la fel si eu!

4 răspunsuri:
| kbxftw a răspuns:

Renunţatul la băuturi acidulate, prăjeli şi dulciuri nu e un regim. E un stil de viaţă.
Eu pur şi simplu nu beau băuturi acidulate, nu mânânc dulciuri, nu mânânc fast-food pentru că pur şi simplu nu îmi plac, nu pentru că ţin regim.

| anonim_4396 explică (pentru kbxftw):

Cam greu sa nu-mi placa laughing
Am renuntat la ele pentru ca imi place mult sportul asta ( culturism ) plus ca merita.

| FitMonkey a răspuns (pentru kbxftw):

Si vrei sa spui cand ti regim le poti consuma pe toate acestea nu? normal ca e regim cand nu consumi alimente care contin multe calorii