| Andrei123Aa a întrebat:

Am observat la unii sportivi ca au o piele subtire si care se desprinde usor daca prinzi de ea! Cum o pot face? Daca as putea face asta s-ar observa mai bine masa musculara?

4 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Au f putina grasime de aia o pot prinde asa cum zici tuwinking

| AnastasiaK a răspuns:

E vorba de un procent foarte scăzut de grăsime. Și da, automat se vede mai bine masa musculară, ăsta e și scopul. Sportivii respectivi sunt (în general) bodybuilderi și nu arată așa mereu, ci doar când se apropie de perioada competițonală. În rest, revin la un procent mai ridicat de grăsime pentru că e nesănătos să stea la acela atât de scăzut. Plus că în off-season se încearcă și acumularea de masă musculară.

| Alexnix1 a răspuns:

Da, trebuie lucrat mult.

| IonutMontenegro a răspuns:

Ca sa ai pielea aia 5% trebuie sa tragi mult la sala foarte foarte mult