| rafael1997 a întrebat:

Am probleme cu spatele din cauza ca am facut sala de mic.acum am aproape 17 ani si nu pot sa ridic greutati mari.pot sa fac sala la aparate cu greutati mici si imi face rau daca alerg pe banda si fac bicicleta?

5 răspunsuri:
| Nickname1890 a răspuns:

Cosmin are dreptate, problemele de spate se trag de la exercitiile facute incorect.

IN principiu lucrul la aparate, alergarea si bicicleta nu pun presiune pe spate, deci ar fi ok sa le faci. Dar totusi consulta un medic. Daca la 17 ani ai probleme ce o sa mai zici la 40? Deci vorbeste cu un medic poate te poate ajuta.

| Cosmin86 a răspuns:

Problema NU e ca ai facut sala de mic, problema e ca ai facut sala INCORECT

90 % din aia care fac sala fac INCORECT si apoi se vaita de tot felul de dureri si progrese proaste

| andreiiiukuuu a răspuns:

Vezi ce leziuni majore sau minore ai. Daca iti spune doctorul ca poti continua da-mi add love. lovemusic

| raducu2405 a răspuns:

Ar trebui sa incetezi un timp si sa mergi la doctor pentru un consult

| rafael1997 explică:

Am fost la doctor, mi-a spus sa nu fac sala pana la 22 anilaughing...dar eu vreau sa fac fitness ca m-am ingrasat rau