| anonim_4396 a întrebat:

Am și eu o întrebare legata de silueta mea.
Eu fac sală și m-am chinuit foarte mult sa ajung unde sunt acum...nu vreau sa ma îngraș!
Se apropie ziua mea.
Fiind ziua mea voi mânca prăjituri, un grătar va dați seama voi consuma ceva alcool cu prietenii, rudele...
Întrebarea este:Ma pot îngrășa intr-o singura zi din cauza alcoolului?
Berea este exclusă, un J&B un Jack niște suc... știți voi

Răspuns Câştigător
| aleee5262 a răspuns:

Acuma ca mananci o zi e ok stai linistita dar pe viitor ca sa nu te ingrasi fa miscare multa, mananca putin si sanatos si sa te mentii unde esti sau sa ajungi unde dorești

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai nu manca prajituri
cine te obliga?

| Cosmin86 a răspuns:

Nu ma nu, chiar NU CONTEAZA o zi.

Nu ai vazut ce "cheat day"-uri au bodybuilderii, ca unii in ziua de "trisat" mananca si 8 fripturi + 6 pizza mari + 24 de prajituri mari?

| zilog a răspuns:

Poți să mănânci orice vrei tu chiar și friptură de porc cu slănină dacă după masă faci minim 5000 de pași mers pe jos nu pe badă sau alte scamatorii

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai calculeaza putin, 12% alcohol pe 2 litri 160ml, vreo 200-300 de calorii. 300 ÷ 4.3 iese mai putin de 70 de grame de grasimi in corp. Asta e o estimare, conteaza mai mult mancarea

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Câteva grame te poți îngrășa dar se rezolvă în câteva zile. Nu e motiv de panică.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dacă faci exces alimentar o zi dar apoi revi la programul inițial de exerciții fizice și dietă, atunci nu vei pune nici un kg pe tine. happy