| ritzy a întrebat:

Am si eu o intrebare va rog :la cat timp sa ma antrenez cu flexoarele 4 serii fier+4 serii cauciuc. adica cand e antebratul pregatit din nou? si inca o intrebare daca se poate, ar fi:bicepsul nu mai creste daca antrenezi prea mult antebratul?

Răspuns Câştigător
| Aventador91 a răspuns:

1.De cele mai multe ori 48 de ore sunt indeajuns pentru ca muschiul sa se odihneasca (asta incluzand 8 ore de somn pe noapte, fibra creste in timpul somnului, nu ziua).2. Depinde de exercitii, si\sau daca exagerezi o sa faci supraantrenament si nu e bine (google pentru. detalii)

1 răspuns:
| oOoRubyoOo a răspuns:

Depinde pentru ce te antrenezi.
Am un prieten care este la skandenberg si se antreneaza zilnic cu flexoare si mai face si niste exercitii pentru incheietura pentru a isi creste rezistenta in antebrat si incheietura.
Dar pentru tine la inceput...depinde cand "simti" ca poti face din nou.Nu e ca si cum ai face genuflexiuni cu 1.5x greutatea corpului tau zilnic ca sa zici ca ai nevoie de 3-4 zile de refacere...

Cat despre biceps, nu prea are nici o legatura...in special daca antebratul il antrenezi doar cu ce ai zis tu...