| ssssergiu a întrebat:

Am un aparat multifunctional si as vrea sa stiu cu cat se amplifica greutatea pusa de mine prin scripeti.Eu fixez sa zicem 40kg dar prin scripeti se amplifica. Daca stie cineva cu cat se amplifica il rog sa ma informeze.

2 răspunsuri:
| 13 a răspuns:

Nu se amplifica cu nimic doar in cazut in care scripetii nu sunt unsi bine si se invart greu dar daca scripetii de invart usor ai doar cateva zeci de grame din cauza frictiunii scripetului pe axa.

| ssssergiu explică:

Ok multumesc mult