| Daniel26 a întrebat:

Unde as putea gasi 2 bare/scripeţi pe care sa le fixez pe perete sau in tavan, in paralel pentru a usca rufe intr-un balcon inchis cu termopan? sau daca stie cineva cum se numesc pentru a cauta mai usor... multumesc.

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Era si greu a naibii sa cauti uscator rufe suspendat. http://www.uscatorrufe.ro/

| Daniel26 explică (pentru KodrutZ):

Nu te grabi cu concluzia. Multumesc insa pentru link dar il vazusem inainte de a posta intrebarea; mi se pare prea scump pentru bugetul meu. voiam ceva super simplu care poate fi implantat in perete si de care sa prind 2-3 randuri de panglici speciale pentru uscat.

| KodrutZ a răspuns (pentru Daniel26):

Pai daca si 84 RON e scump... poti sa te uiti la sistemul asta si sa ti-l faci singurel. Vezi aici pentru idei - http://www.levistrauss.com/blogs/clothes-dryers-beware - sper sa te ajute.

| Daniel26 explică (pentru KodrutZ):

Dau 1mil (cu tot cu transp.) pe 2 bare? zi si tu? happy merci si pentru link, dar nu este ceea ce caut. Mie imi trebuie ceva in genul uscatoarelor acelea montate de unii proprietari in afara balcoanelor lor. Simple, cu 3-4randuri de panglici. Doar ca eu l-as monta pe perete, in interiorul balconului. Am vecin deasupra problematic. Pana acum, n-am avut nevoie de asa ceva si nu m-am uitat prin magazine si vad ca nici online nu gasesc... merg maine pe teren sa vad ce pot gasi. Multumesc pentru raspuns.

| KodrutZ a răspuns (pentru Daniel26):

Pe teren vezi pe la dedeman/kaufland. Cred ca sint mai mult de 2 bare pentru milionul ala, lol. happy

| Daniel26 explică (pentru KodrutZ):

Ok. happy merci!

| Daniel26 explică (pentru KodrutZ):

Sistemul e bine gandit de ei (ma ref. la modelul la 84ron), dar mi se pare prea scump... asta e ideea mea. Nu sunt de acord nici cu 80 ron pe un uscator din acela care se pliaza, parca nu merita sau tot 80ron pe o masa de calcat... Totusi, pana la urma si pretul spune calitatea, dar din pacate pentru mine, modelul acela nu se incadreaza in bugetul meu.

| Daniel26 explică (pentru KodrutZ):

Pana la urma am luat cele doua bare happy Sistemul este GENIAL! Sunt foarte multumit de produs. O sa-l recomand mai departe. Thanks!

| KodrutZ a răspuns (pentru Daniel26):

Ma bucur ca si tu esti multumit. Maica-mea mi-l tot lauda de ceva vreme ca pina la urma cred ca imi iau si eu...

14 răspunsuri:
| Daniel26 explică (pentru Mihaela1964):

Multumesc, vazusem link-ul dar mi se pare prea scump pentru bugetul meu. voiam ceva super simplu care poate fi implantat in perete si de care sa prind 2-3 randuri de panglici speciale pentru uscat.

| Mihaela1964 a răspuns:

Am gasit asta:
http://www.youtube.com/watch?v=kSglErpAZzE
si asta:
http://www.youtube.com/watch?v=-q3YjbxLMqI
M-as bucura sa-ti fie cumva de ajutor. Spor!

| Daniel26 explică (pentru Mihaela1964):

Multumesc pentru link-uri; daca as sta la casa, as incerca variantele happy...de ce nu!? dar intr-un spatiu restrans cum e cel din balconul meu, am nevoie de ceva diferit. O sa caut prin magazine. Sper sa gasesc ce imi trebuie. Merci inca o data pentru ajutor.

| Mihaela1964 a răspuns (pentru Daniel26):

Cu placere si alta data. Sper sa gasesti ceea ce cauti.