| lover123 a întrebat:

Am un vecin care isi doreste sa infiinteze o echipa de fotbal.Doreste sa inceapa din promotie nu sa cumpere loc in alta liga superioara. M-a rugat sa ma interesez ce acte sunt necesare, unde se inscrie echipa(Suntem din Dambovita) si cati bani il costa toate cele. Eu stiu ca trebuie sa faca prima oara 11 transferuri adica legitimatii. Din ce imi aduc aminte pe mine m-a costat 25 de lei legitimatia cum 5 ani dar de atunci.

Răspuns Câştigător
| CaPoNe95 a răspuns:

Pai spune-i sa se duca la federatie sa se intereseze, acum nu stiu sigur cum e la voi.eu sunt din Bucuresti si la noi se fac inscrieri la amfb sau frf. spune-i sa se intereseze la federatie, iar legat de acte nu stiu sigur.treaba cu legitimatiile le stiam si eu trebuie sa faca legitimatiile la copii si trebuie din cate stiu sa aiba scoala de antrenori facuta. ceao bafta. sper ca ti-am fost putin de foloswinking

5 răspunsuri:
| panther2007 a răspuns:

Pai trebuie sa infinteze societatea clubului, pe urma trebuie sa afilieze clubul la federatia de fotbal, dar pentru a face acest lucru trebuie sa aiba urmatoarele:
Un teren de joc
Doua grupe de promotie
Trebuie sa aiba 50 de jucatori afiliati clubului.
Daca indeplineste toate conditile federatia ii va acorda licenta!

| lover123 explică (pentru panther2007):

Avem teren, chiar baza sportiva cu tribune si vestiar stadionul este cel putin de liga IV merg nocturnele e super stadionul, eu stiam ca trebuie sa aiba minim 15 jucatori.Chiar trebuiesc 2 grupe de promotie? mersi tuturor pentru raspunsuri:*

| panther2007 a răspuns (pentru lover123):

Din nefericire chiar iti trebuiesc doua grupe

| ZigZagMTFK a răspuns:

Asa si? laughing

| Alexandru_Luchian_1990 a răspuns:

Salut,pe mine m-ar interesa sa joc intr-o echipa de fotbal...dar nu am legitimatie am talent, tehnica si tot ce ii sta bine unui fundas central dreapta daca vrei iti dau my YM djrynno_thebest si ma poti contacta sa vb mai multe detalii despre vecinul tau eu vin gratis la echipa daca vrea sa-si faca cu adevarat un club si mai departe vedem noi bafta