| Anonimul1233 a întrebat:

Am venit de la sala acum 30m. Pe drum am mancat un mar si doar atat. Ce sa mananc acum? (vreau sa slabesc)

9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Salata de varza cruda.

| HadesSs a răspuns:

2 oua fierte cu legume.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ideea e ca

Dimineata poti manca 2 felii de paine integrala maxim, cu dulceata light sau cu sunca slaba si legume.

10:00 - Gustare: fructe sau 6 biscuiti gen belvita

12:00 - Pranz: Trebuia sa ai o proteina animala: oua, carne sau branza, dar acestea nu trebuie combinate + legume

15:30 - Gustare: la fel ca la prima

18:00 maxim 18:30 - Cina: la fel ca si pranzul, doar ca incerci sa injumatatesti cantitatea.

Note:
Fara cartofi sau orez, porumbul ar trebui consumat de max 3 ori pe saptamana, Si nu mai mult de 4 galbenusuri de oua, albusurile fiind la liber.
Daca la pranz te decizi sa faci o salata, poti sa pui un strop de ulei de masline extravirgin.

Acest regim este doar pentru slabit, nu pentru mentinere a greutatii.

| Nonehhhjj a răspuns:

Pai poți mânca cereale(nu pâine și nu cereale de alea cu ciocolata și lapte laughing ), daca mănânci carne poți mânca ceva pui fiert, dar dacă vrei sa slăbești trebuie sa mănânci in cantități mai mici.

| HadesSs a răspuns (pentru Nonehhhjj):

Cereale la ora asta? Esti tare laughing

| aXy99 a răspuns (pentru HadesSs):

Am slabit mai bine de 4 kg in 18 zile mancand 3 din 4 mese dupa ora 8 PM. Care e problema? Cerealele au carbohidrati (recomandati dupa sala) si proteine. Sunt bune. Ar fi si mai bune in combinatie cu alt aliment bogat in proteine ( de preferat complete), gen lapte, oua, carne.

| HadesSs a răspuns (pentru aXy99):

Fiecare stie ce i se potriveste, mie imi merge cel mai bine merge low carb, high protein, high fat happy iar cand vreau sa slabesc merg pe aceiasi dieta dar hipocalorica happy

| Bya1111 a răspuns:

Eu spun sa mănânci orice dar in cantități mici doar când tie foame.Eu am incercat si am reușit sa slăbesc

| aXy99 a răspuns (pentru Bya1111):

Si daca ti-e foame non stop ce faci? laughing