| ZbarMario a întrebat:

Salut, la antrenamentul:
Lunitongueush A(piept, triceps,umeri)
Marțitongueull A(biceps,spate,trapez)
Miercuri:Legs A(picioare) + antebraț
Joi:pauza
Vineritongueush B(piept,triceps,umeri)
Sâmbătătongueull B(biceps,spate, trapez)
Duminică :Legs B(picioare) +abdomen
Luni-pauza
Marți -de la capăt
La antrenamentele B, unele exerciții fiind diferite
Având în vedere că seriile și repetările pe exercițiu sunt 4×12 și că antrenez grupa musculara cam de doua ori pe săptămână, cate exerciții trebuie făcute pentru fiecare grupă musculara la un antrenament?

4 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Cu prostia asta de antrenament vrei sa cresti?

| Alexnix1 a răspuns:

Recomand cate 3 sau 4, o tii asa 2 saptamani si dupa 5 sau 6.

| ZbarMario explică (pentru Alexnix1):

5 sau 6 exerciții pe grupa musculara la un antrenament? Având în vedere că antrenez o grupă musculară de 2 ori pe săptămână - 10 sau 12 exerciții pe grupa musculara pe săptămână
Părerea mea e că numai Hulk face așa cevalaughing

| AndreiPT a răspuns:

Aici depinde de fizicul tau actual, daca ai o grupa deficitara sau nu, dar in principiu indicat ar fi ca numarul total de serii sa fie 20-30 pe saptamana pentru fiecare grupa, asta ar insemna 3-4 exercitii la fiecare antrenament vor fi suficiente cat timp sunt facute pana aproape de epuizare.