| thefortgod a întrebat:

Antrenament pentru gambe pronuntate. Ajuta alergatul?!

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ajuta inotul!

| Violleta2022 a răspuns:

Nu ajuta la nimic!
Si daca ai gambe foarte subtiri, poti sa alergi la fel de bine ca unul cu gambe mai groase.

| aXy99 a răspuns:

2 antrenamente de 2 exercitii a cate 4-5 exercitii pe saptamana ar fi un inceput bun.

| HadesSs a răspuns:

Antrenamentul de gambe se face separat de cel de picioare, trebuie sa fie unul concetrat si nu ''smuncit'', se izoleaza munchiul dupa o incalzire de 2 serii a cate 20 de repetari. Se urca greutatea pana se mentine executia corecta. Doua exercitii a cate 4 serii sunt de ajuns. Recomand ''magarusul'' si ridicari de varfuri din stand pe o banca.

| HadesSs a răspuns (pentru HadesSs):

Am uitat sa mentionez ca sa fie pronuntate body fat-ul trebuie sa fie unul mic, tot corpul trebuie sa fie definit nu ai cum sa definesti doar gambele.

| Raven a răspuns:

Cele mai simple mișcări, ridicări de călcâie pe pragul de la ușă
http://www.machomen.ro/......inside.jpg

| Nătărău a răspuns:

Oioi! Alergătura ajută la tot. Mai fă starturi de jos și cînd alergi mai sparge brusc din ritm, cu atenție. Nu uita să îți lași greutatea corpului puțiiin către înainte. Evită terenul tare, dacă se (mai) poate.