| anonim_4396 a întrebat:

Are ceva daca lucrez la brate si forta si masa in acelasi antrenament? Sau trebuie in ziua X doar masa, in ziua Z doar forta?

Exemplu:

Luni: Masa+Forta brate

Flotari 12x5
Flotari 6x4

Miercuri: Forta+Masa brate

Flotari 6x4
Flotari 12x5

FUNDA!

6 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Aha. deci 2 zile pauza. deci daca eu am program de 5 zile/saptamana ca fac 1 grupa pe zi+ abdomen si brate unde sunt 2 grupe...saptamana la mine are cam 15 zile. antrenament 5 zile > 3 zile, si nici la 3 zile nu poti face 2 zile pauza. teoria nu merge cu practica la sala. daca stomacul tau nu suporta 3000 cal pe zi o sa le dai afara, trebuie sa iei un supliment de vit&min sau enzime digestive ca sa ai un aport al nutrientilor mai bun. dupa cum te exprimi tu in punctul 7. se intelege ca pana la pranz deja ai 4000-4800 calorii bagate in corp. 3-4 ore o grupa de muschi? 90% din astia care intreaba aici au maxim 1 an de sala, ce faci 4 ore la sala? eu dupa 1 an stau maxim 90 de minute, fiecare serie facuta cu pauza pe ceas, si fac 15-26 serii la 4-8 aparate. si nu mai da sfaturi privind steroizii...nu isi au rostul

| Cosmin86 a răspuns:

Pai cu flotari faci piept, nu brate happy

| Mihai1337 a răspuns (pentru Cosmin86):

Pff. nimeni nu mi-a raspuns la intrebare calumea. Si Cosmin din flotari faci si triceps happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru Mihai1337):

Faci putin.

Pentru triceps, faci flotari de genul asta :
http://www.florinfitness.com/......iceps2.jpg

Sau flotari la paralele. Dar cu greutate, evident, cand poti mai mult de 10 repetari, maresti greutatea, la fel si la flotarile normale. Flotarile din linkul pe care ti l-am dat sunt faine ca poti pune greutate usor ( ceva greu pe picioare ).

Dar brat nu inseamna doar triceps, inseamna si biceps, si antebrat. Umerii cui ii lasi, ca sunt vizibili din toate unghiurile :P

Vezi, ca lucrat la "forta", nu inseamna sa faci doar 5 flotari, inseamna sa NU POTI sa faci mai mult de 5 flotari, daca poti sa faci 30 s itu faci 5, NU FACI FORTA.

Răspuns utilizator avertizat
| DuzzyDrey a răspuns:

Tu esti asa prost incat dai mereu copy si paste? si in alte 2 topicurii EXACT aceeasi porcarie ai scris-o. lasa-te frateoh go on