| Akgfr a întrebat:

Are ceva DACA merg la sala seara dupa 5 dupa ce es de la servici?

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Din contra este recomandat sa faci culturism seara

Seara - Cel mai bun potențial pentru cele mai puternice performanțe. Acesta este momentul zilei când corpul este în condiții de vârf pentru activități fizice.

https://www.bodybuilding.com/......train.html

nu uita de suplimente inainte de antrenament, somn

| InvatamProgramare a răspuns (pentru RAY):

Ray, majoritatea celor care merg la sala nu fac culturism, ci vor sa se pastreze tonifiati. Iar suplimentele sunt de evitat. happy

| DanielHX a răspuns (pentru InvatamProgramare):

De ce ar fi de evitat suplimentele? Sa iti ingreunezi progresul? Sunt clar esentiale, mai ales pentru o persoana ce nu are timp sa isi prepare mancare in functie de scop, ceea ce necesita timp. Daca nu esti educat pe tema asta nu mai da raspunsuri doar de dragul de a o face.

| InvatamProgramare a răspuns (pentru DanielHX):

Am spus ca sunt de evitat in contextul non-culturism.

| Marbea a răspuns:

Nu are absolut nimic, este foarte bine sa faci miscare oricand mai ales daca ai o activitate de birou, mai statica.

| InvatamProgramare a răspuns:

E foarte bine, important este sa nu mergi la sala imediat inainte de a merge la somn. Pentru ca atunci ai adormi mai greu,