| anonim_4396 a întrebat:

Salut, TPU!
De câte ori pe săptămână să mă duc la sala?
Aş dori şi eu un program, vă rog frumos!

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Uite aici un program foarte bun:

http://www.culturism.ro/......amana.html

| anonim_4396 explică (pentru Cosmin86):

Esti un barosan de barosan, sa iti dea dumnezeu numai sanatate!

20 răspunsuri:
| GoldandSilver a răspuns:

5/sapt.

| deea3507 a răspuns:

5 ori daca ai timp.
Luni biceps triceps
Marti piept
Miercuri spate
Joi umeri trapez
Vineri picioare

| Cosmin86 a răspuns (pentru deea3507):

Piept dupa triceps?

Altul complet pe langa...

| deea3507 a răspuns (pentru Cosmin86):

Ba iti spun eu ca intra bine, crede-ma

| Cosmin86 a răspuns (pentru deea3507):

Cati ani de sala ai? Ai macar 5 ani?

p.s. : daca si tu ai lucrat cu un antrenor personal incompetent...

| deea3507 a răspuns (pentru Cosmin86):

Fii atent, trebuie sa incerci sa vezi ce intra mai bine pentru corpul tau. nu trebuie sa te iei dupa nu stiu cine. daca tie iti intra bine, nu conteaza restul

| Cosmin86 a răspuns (pentru deea3507):

Deci n-ai experienta deloc dar dai sfaturi... mda happy

De-aia 90 % din sali se antreneaza PROST.

| deea3507 a răspuns (pentru Cosmin86):

Da care-i ma problema daca omu incearca? ia ramai in rutina aia a ta si sa vedem cine creste mai repede.

| thedealer a răspuns (pentru Cosmin86):

Sunt de acord cu tine cu raspunsurile pe care le-ai oferit mai sus.Rutina lor e complet pe langa, dar daca-s incepatori o sa aiba rezultate si cu ceea ce fac ei.

| Cosmin86 a răspuns (pentru deea3507):

Eu de 10 ani schimb antrenamentul la 4-5 luni.

Dar nu cretinitati gen triceps si apoi piept ( sau biceps si apoi spate ).

| deea3507 a răspuns (pentru Cosmin86):

Cretinatati ai in cap ba copil pr

| Cosmin86 a răspuns (pentru deea3507):

Copil? Am 29 de ani si fac sala de la 16 ( cu ceva pauze )... tu din ce vad nici n-ai terminat scoala.

http://www.tpu.ro/......e-purtati/

"MiguelElFenomeno a răspuns:
Port ce vreau la scoala, nu imi zice nimeni nimic"

Inca esti la scoala... COPIL MIC, care isi da cu parerea.

Copii PAMPALAI SI FIRAVI, comenteaza ei despre antrenamente!

| GeoforceExperience a răspuns:

4 zile pe saptamana
luni: piept +biceps
marti: picioare+abdomen
miercuri pauza
joi: umeri + triceps
vineri: spate +trapez

| ThePowerlifter a răspuns:

Salut! Incearca acest program, iti garantez ca daca mananci in surplus caloric si te odihnesti vei creste repede in forta si masa:
https://www.muscleandstrength.com/......ce-workout

| AlinWoW a răspuns:

Incearca sa te duci de luni pana vineri dupa urmatorul program :
luni: piept-biceps
marti: spate-triceps
miercuri: umeri-trapez
joi: piept
vineri : picioare- abdomen
Pentru un nivel incepator este foarte bun programul si eu l-am folosit.
Dupa aproximativ doua luni trebuie schimbat pentru o mai buna pompare a muschilor. Funda?

| Cosmin86 a răspuns (pentru AlinWoW):

Luni biceps si marti spate?

Tu GANDESTI cand propui o asemenea cretinitate?

| AlinWoW a răspuns (pentru Cosmin86):

Omule, programul acesta l-am primit de la un antrenor personal si l-am urmat 3 luni si am fost foarte multumit de el

| GeoforceExperience a răspuns (pentru AlinWoW):

Asta e vrajeala, antrenoru ala e...

| Cosmin86 a răspuns (pentru AlinWoW):

Da, stiu ca acum orice incompetent devine antrenor personal, dupa un curs de 3 luni.

Pentru cultura ta generala: tricepsul participa la antrenamentul pieptului ( cum bicepsul participa la antrenamentul spatelui ).

Daca azi faci triceps si maine piept, se intampla 2 lucruri:

1. antrenamentul pieptului o sa fie mai slab ( tricepsul nefiind refacut )
2. progresul tricepsului va SCADEA ( acel muschi va creste MAI GREU ).

Nu am spus ca nu progresezi deloc, doar ca progresezi mult mai greu.