| SilviuSl1409 a întrebat:

As dori un program pentru sala care sa includa inclusiv antrenamentul pentru picioare! Am 16 ani, practic fotbal de la 7 ani. Am 1, 78 m inaltime.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Cel mai bun program pentru ce ai tu nevoie ti-l poate face un specialist, evident. Dar, ca un ghid general, iti recomand link-ul asta http://www.bodybuilding.com/exercises/? ai toate grupele musculare, orice tip de exercitiu si sunt explicate foarte bine. Trebuie doar sa urmaresti videoclip-urile si sa ramai perseverent. Nu uita sa iei multivitamine si sa mananci proteine pentru cresterea si mentinerea densitatii musculare si carbohidrati pentru energia necesara dezvoltarii lor.

| CrissRonnye7 a răspuns:

Pentru picioare sunt necesare genoflexiunile cu bara sau greutate in spate, fandari cu greutati si ridicari pe varfuri cu o bara in spate.Cred ca este perfect asta.Iar in rest poti sa combini grupele musculare cum vrei cand lucrezi, important este sa le lucrezi pe toate.