| CatalinMelinte a întrebat:

As vre sa ajut un prieten cu un pont in slabire, dar nu stiu.
Ma ajutati?

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

De ce sa consume multe fructe? si de ce sa nu mai manance dupa 6-7 seara? astea sunt cele mai bune metode pentru gastrita sau alte boli de stomac

4 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Http://www.getfit.ro/slabire

Ai acolo o gramada de "ponturi"

| Puffulets a răspuns:

Fara sucuri acidulate, fara paine, fara prajeli, sa nu mai manance dupa ora 6-7 seara, sa afca sport (jogging, sa se plimbe cu rolele, bicicleta), sa consume multe fructe si legume, poate merge si la salawinking

| Puffulets a răspuns (pentru Cosmin86):

S-o crezi tu, seara se depun cele mai multe calorii si fructele sunt foarte bune si au foarte multe vitamine. Mai documenteazate si apoi mai discutamwinking

| Cosmin86 a răspuns (pentru Puffulets):

Mai documenteaza-te tu.

Poti incepe aici :
http://www.getfit.ro/alimentatie/alimente-alimentatie/fructe.html

Fructele nu au asa multe vitamine, mai multe vitamine gasesti in miere, organe ( gen ficat ), oua, etc.

Si fructele au mult zahar + ca fermenteaza, de la prea multe fructe faci destule boli de stomac. Cand ai probleme cu stomacul, doctorii iti INTERZIC fructele.

Ultima masa sa fie cu 2-3 ore inainte de culcare, nu conteaza ora.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Puffulets):

De ce sa consume multe fructe? si de ce sa nu mai manance dupa 6-7 seara? astea sunt cele mai bune metode pentru gastrita sau alte boli de stomac