| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa fac muschi mai repede? Am gantere, insa vreau sa stiu cum as putea sa imi maresc masa musculara mai repede.

74 răspunsuri:
Shin
| Shin a răspuns:

Daca vrei as faci cat mai repede, atunci va trebui sa mergi la sala. Ce faci la sala nu se compara cu ce faci acasa, nu numai dpdv fizic, dar mai ales psihic. Daca stai acasa si tragi de cateva ori de ganterele alea, nu o sa ai aceeasi eficienta ca si trasul care l-ai fi facut la sala. Alimentatia este al fel de important ca si exercitiile care la faci, intra pe un sait de specialitate (getfit.ro) ca sa poti sa te documentezi mai bine. Odihna este mai importanta si decat sala plus alimentatia la un loc. Va trebui sa renunti la noptile albe.
Shin.

| maryuss05 a răspuns (pentru Shin):

Auzi copile mai intai documenteazate si dupa vb cu sala nu rezolvi nimic, ai haltere si gantere si greutati din ce in ce mai mari atunci ai tot ce iti trebuie nu te mai ambala tu atat sala e pentru fetite daca vrei muschi si bicepsi si altele bazeaza te pe greutati tata lasa sala si aparatele de fetita!

| Shin a răspuns (pentru maryuss05):

Cand o sa inveti sa folosesti semnele de punctuatie de baza ca sa formezi propozitii si fraze coerente, poti sa mi te adresezi. Pana atunci eu iti recomand maryuss05 sa lasi halterele si ganterele si sa te apuci sa-ti antrenezi muschiul pe care-l ai in cap.
Daca nu-l antrenezi pe acela primul, muschii ceilalti or sa-ti fie de folos doar ca sa tragi mai bine la plug.
Mult noroc,
Shinwinking

| annna a răspuns:

In primul rind trebuie sa ai grija cu alimentatia si sa tragi de haltere
si vreo 100de abdomene pe zi va da roade

| casperboyy a răspuns:

Poti sa incerci si PowerBALL

| sabina a răspuns:

"Din pozitia stand, tine o gantera intr-una din maini, paralel cu corpul. Palmele sunt pozitionate fata in fata. Flexeaza cotul si ridi ca usor greutatea. Umarul ramane fix. Poti sa executi miscarea cu o singura mana sau cu ambele in acelasi timp."

Uite si un site care sigur te va ajuta! http://www.culturism.ro/antrenament/exercitii/biceps/page1.php
Mult succes!

| iceman a răspuns:

Stai usor unde te grabesti?
Musculatura se dezvolta in timp, corelata cu o nutritie adecvata, antrenamente facute cu cap.

Nu folosi steroizi sau alte substante ce iti pot mari artificial masa musculara. E adevarat ca pe termen scurt rezultatele sunt spectaculoase, dar nu merita, vor aparea alte probleme medicale mult mai grave de o sa iti vina sa de dai cu capul de pereti si sa regreti ca le-ai incercat vreodata.

Muschii bratelor:
Tricepsul : muschiul cu trei ligamente la un capat, situat in partea din spate a bratelor

Bicepsul:este muschiul aflat intre cot si umar

Antentie sunt grupe de muschi mici, puternic stimulate in momentul in care executi exercitii de impins de exemplu impins din culcat pentru piept sau flotari la paralele (tricepsul), repectiv tractiuni sau ramat in cazul bicepsului.

Alege cate 1 exercitiu pentru fiecare grupa executand cate 12-15 repetari, apoi odata cu invatarea executiei corecte a exercitiilor si a cresterii fortei si rezistentei in cadrul antrenamentelor poti adauga rand pe rand si alte exercitii, care te vor ajuta sa iti creezi un program unic pentru brate si nu numai. Spun unic pentru ca nici un antrenament copiat de la alti culturisti nu ti se va potrivi.Cu timpul vei descoperi exact ce exercitii sunt cele mai bune pentru tine.

Bafta si rabdare in antrenamente

Cu respect, Iceman.

| KaTaLyN a răspuns:

Poi asa peste noapte n`ai nici`o sansawinking...cu gantere mici 2, 5k 3.si faci multe pana cazi lat.Asta e ca sa te umfli la muschi.Pt ca daca vrei forta n`o sa se umfle biceps`u si trebuie sa faci cu greutati mariwinking

| p0wer a răspuns:

N-ai sa faci tu biceps mai repede, doar cu munca, alimentatie buna odihna si cu multa rabdare ai sa reusestiwinking (doar daca bagi stero te umfli repedelaughing )

| sTiCookie a răspuns:

Ia steroizi laughing da nu multi 1 data ca pot aparea efecte secundare nu prea placute

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Frate cate faci? Fa din ce in ce mai multe pana simti ca nu mai poti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Apuca`te de kaiac-canoe, si eu fac de aproape 2 luni si incep sa se vada rezultate

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vreau sa fac muschi mai REPEDE

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu imi doresc acelasi lucru si am gasit ceva pe http://www.e-joculet.ro/punctaj.php?user=ppp22597&id_user=50?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fa flotari(muschi la maini) si abdomeni(muschi la burta) si geno frectiuni(muschi la picioare)

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Puneti un scaun in spatele tau si pune ambele miini si incercati sa faceti flotari pe spate

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum fac repede muschi la 7 ani?

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa faci antrenament cu gantera cate 20 cate30 si din ce in ce mai mult si ai sa vezi ca o sa ai muschi

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se poate si acasaa dar e mai greu. cel mai bine e la sala.acasaa ce e f bine sa faci flotari zi d zi.sunt mai multe tipuri d flotari...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nusti cun sam muschi mari

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Incearca sa faci floatari cu minile apropiate asta iti dezvolta bicesi, tricepsi si pectorali

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La oi sa mananci branza si carne si faci muschi