| addyyytzu a întrebat:

Salut.Am 16 ani si as vrea sa fac niste exercitii fizice pentru musculatura.mentionez ca nu am gantere sau haltere.Ce imi puteti spune? si cum as putea improviza niste gantere. Funda+vot

Răspuns Câştigător
| ReusxD a răspuns:

Aleargă,eventual fă abdomene şi flotări în fiecare zi.

Baftă!

| addyyytzu explică (pentru ReusxD):

Sper sa dea rezultate.Multumesc mult!

| ReusxD a răspuns (pentru addyyytzu):

Cu plăcere!
Îmi poţi da o fundă mică?

| addyyytzu explică (pentru ReusxD):

Da happy!

| ReusxD a răspuns (pentru addyyytzu):

Hai, dă-mi-o :p

| Cosmin86 a răspuns (pentru ReusxD):

E cam penibil sa cersesti funda. Esti o FEMEIE sau un gay de vrei funda?

P.S. : DE CE in fiecare zi? in fiecare zi= progrese MAI LENTE, nu mai rapide

Muschii cresc in zilele de pauza, in sportul asta mai des = MAI PROST

Tu chiar nu stii NIMIC decat "funda, funda"?

10 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Sigur, urmeaza sfaturilor unor copii mici paraleli, care recomanda "flotari in fiecare zi" ( care nici macar nu lucreaza tot corpul ), si sigur faci muschi.

Prietene, pana cand nu os a poti sa bagi 4-5 mese CONSISTENTE pe zi, bogate in proteine si sarace in carobhidrati si grasimi ( ca sa nu te ingrasi ), nu o sa cresti in muschi cu niciun program.

Cand vrei muschi :

- alimentatie ( dar CA LUMEA, nu 3 mese ca un sedentar )
- sala ( cu improvizatiile tale o sa ai rezultate DE DOI BANI, chiar si dupa 30 de ani de antrenamente )
- odihna, muschii se refac in 4-5 zile dupa un efort intens, si atunci cresc

| Wehes a răspuns:

Nu mai inveti daca te duci la sala?
Ce prostie.
Crede-ma ca poti face 10 ani ce ti-a recomandat ila : alergari, abdomene si flotari ca nu o sa ai niciodata o musculatura dezvoltata.
Daca vrei rezultate vizibile, te misti pana la sala. Nici nu trebuie sa stai in fiecare zi sau zeci de ore.
Iti faci un program de 3 zile pe saptamana ( Luni, Miercuri si Vineri ) si e foarte bine pentru inceput.
Si la sala nu se sta mai mult de 1 Ora - 1 ora jumatate.
Bafta!

| L7w7n7d7 a răspuns:

Du-te la sală dacă chiar vrei rezultate.
Ce înălţime ai şi câte kg?

| addyyytzu explică (pentru L7w7n7d7):

Am 1.65 m si 50 kg...dar la sala nu ma lasa parintii zice ca nu mai invat straight face

| Ovidiu_Boboc_1967 a răspuns:

Nu incerca sa improvizezi gantere, ai sa te accidentezi, du-te la sala.