| aliceflorentina a întrebat:

As vrea sa fac niste exercitii ca sa ma ingras putin..Am auzit ca exista astfel de exercitii dar nu stiu care sunt..ma poate ajuta cineva? Sa fac sala sau sa fac acasa aceste exercitii?

Răspuns Câştigător
| Goldenboy97 a răspuns:

Sti macar ce inseamna sa te ingrasi?
Sa aduci energie suplimentara (din aliment/etc.) corpului, in asa fel incat sa o depozite sub forma de grasime pentru mai tarziu.
Acum eu cred ca tu vrei sa iei putin volum. In cazu asta va trebuii sa mananci mai mult + un program de antrenament (ca sa adaugi si masa musculara nu doar grasime corect?)
Exercitii de baza: genuflexiuni, fandari, flotari, tractiuni, diferite sarituri, alte exercitii. Cam asta poti face acasa.

1 răspuns:
| neutrino a răspuns:

Acasa, dupa ce ai cerut sfatul unui medic.